صفحه شخصی مجتبی محمدی   
 
نام و نام خانوادگی: مجتبی محمدی
استان: تهران - شهرستان: تهران
رشته: کارشناسی ارشد عمران - پایه نظام مهندسی: دو
شغل:  مطالعات و نظارت عالیه
تاریخ عضویت:  1389/01/21
 روزنوشت ها    
 

 بهترین کارناوال‌ها در برزیل بخش عمومی

2

کشور برزیل برای کارناوال‌ها و مهمانی‌های شگفت‌آورش مشهور است. بازدیدکنندگان از این کشور متنوع و حیرت‌آور باید در انتظار وسایل پرزرق‌وبرق آراسته به پولک‌های درخشان، آرایش‌های عجیب‌وغریب و رژه اجسام شناوری که به زیبایی طراحی‌شده‌اند، باشند. ازآنجایی‌که کارناوال‌ها در تمام کشور برگزار می‌شوند انتخاب یکی از میان همه می‌تواند کاری سخت باشد، بنابراین ما در اینجا یک راهنمایی کوچک برای چهار جشن برتر ارائه می‌دهیم.

۱. کارناوال ریو

مشهورترین کارناوال جهان هرسال میلیون‌ها بازدیدکننده را از تمام چهارگوشه دنیا به خود جذب می‌کند. خیابان‌ها هنگامی‌که مدارس خود را برای شرکت در رژه سامبادرام آماده می‌کنند، پر از صدای طبل می‌شوند؛ نمایشی عجیب از رقص، موسیقی و خلاقیت. سواحل پر می‌شوند از بازدیدکنندگان و صدها مهمانی خیابانی که به بلاکاس معروف‌اند از غروب تا طلوع آفتاب برگزار می‌شوند. این مراسم باید در لیست کارهای ضروری هر مسافری قرار بگیرد.


کی؟
جشن‌ها ۴۰ روز قبل از عید پاک آغاز می‌شوند. عید بین ۲۲ مارس تا ۲۵ آوریل (۲ فروردین تا ۷ اردیبهشت) برگزار می شود و تاریخ آن متغیر است.


چطور برویم؟
با پرواز به ریودوژانیرو بروید، یک تاکسی در عرض یک ساعت شما را به شهر می‌رساند.


۲. کارناوال اولیندا و رسیف
در این جشن نامتعارف که به کارناوال مشارکت شهرت دارد، محلی‌ها با بهترین وسایل و لباس‌های جشن خود به خیابان‌ها می‌آیند و شب را به سامبا می‌گذرانند. عروسک‌های کاغذی عظیم، به نظر می‌رسد که در میان جمعیت با صدای طبل‌ها می‌رقصند. عروسک بزرگ خروس، که به آن خروس طلوع خورشید می‌گویند نمادی برای آغاز این بزم است. بیش از ۱ میلیون نفر در طول ۶ روز و ۶ شب از این مراسم لذت می‌برند.


کی؟
مراسم جشن با شروع دسامبر (۱۰ آذر) آغاز می‌شود، البته مهمانی‌ها و رژه‌های اصلی در روزهای پایانی انجام می‌شوند.


چطور برویم؟
با پرواز به شهر رسیف بروید، ازآنجا نیز می‌توانید با ۲۰ دقیقه تاکسی‌سواری به اولیندا برسید.

۳. فستیوال سنتی شهر پرینتین
در قلب آمازون، نمایش بوی بومبا، فرهنگ منحصربه‌فرد مردمی را که در این محیط شگفت‌انگیز زندگی می‌کنند، با داستان‌های تاریخی، اسطوره‌ها و افسانه‌هایش جشن می‌گیرد. در طول جشن‌ها، داستان‌سرایان، اجسام شگفت‌انگیز شناور و لباس‌های خیره‌کننده خیابان رو پر می‌کنند؛ که بسیاری از آن‌ها نمونه بی‌عیب و نقص زندگی رنگارنگ حیات‌وحش و قبایلی را که در جنگل‌های بارانی زندگی می‌کنند، به رخ می‌کشند. این تنها کارناوالی است که برای بزرگداشت عید پاک برگزار نمی‌شود و جمعیتی عظیم را به خود جذب می‌کند. این کارناوال فرصتی مناسب برای تجربه غذاهای محلی از فروشندگان خیابانی است.کی؟
آخرین تعطیلات آخر هفته ی ماه ژوئن (هفته ی اول تیر).


چطور برویم؟
با یک پرواز یک‌ساعته از ماناس. البته بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند با یک سفر دوروزه ی آبی و با قایق به این شهر ساحلی برسند.


۴. جشن اکتبر در بلومنائو
جشنی مشهور در اروپا، این جشن با مهاجرت آلمانی‌ها به بلومنائو آغاز شد و برزیل تصمیم گرفت تا میزبان گونه منحصربه‌فردی از این جشن معروف باشد. این رویداد حدود یک‌میلیون نفر را برای جشن گرفتن با غذاهای آلمانی به خود جذب می‌کند. از دیگر اتفاقات این جشن می‌توان به تاج‌گذاری زیباترین پرنسس جشن اکتبر اشاره کرد.
کی؟
این جشن به مدت سه هفته در طول ماه اکتبر (۹ مهر تا ۱۱ آبان) برگزار می شود.

چطور برویم؟
با پرواز به سمت شهر ناویگنتس و ۳۰ دقیقه تاکسی‌سواری تا مرکز شهر.

برگرفته از : روزنه‌آنلاین

دوشنبه 28 فروردین 1396 ساعت 14:07  
 آراء    
 
 نظرات